Перейти до контенту

Ідеї домашнього бізнесу для молодих матусь: практичні поради як створити бізнес

Сьогодні Інтернет все більше і більше допомагає людям виконувати роботу вдома. Це створює більше можливостей для поєднання ведення власного бізнесу з сімейним життям. Якщо ви шукаєте ідею для домашнього бізнесу, то ознайомтеся з пропозиціями, які наведені в статті. Ви також дізнаєтеся, чому домашній бізнес для мами — це гарна ідея і де шукати підтримки, якщо ви почнете відкриття власної справи. Жінки теж можуть правити бізнесом, а головне – поєднувати ділові обов’язки з сімейним життям. Подробиці в статті.

Ділова жінка – як почати свою справу

Ідеї домашнього бізнесу для молодих матусь: практичні поради як створити бізнес

Якщо ви мрієте стати бізнес-леді, то вам варто на самому початку подумати, в якій галузі ви хочете працювати і чи достатньо приваблива обрана вами ніша для охоплення потенційних клієнтів.

Вам також потрібно проаналізувати витрати, пов’язані зі створенням та веденням бізнесу. Крім агротуризму і франшизи, представлені нижче ідеї не потребують великих фінансових витрат, тому їх часто вибирають жінки, які бажають поєднати сімейне життя з веденням власної справи.

Чому ідея мати власний домашній бізнес є гарною ідеєю для жінки-матері

Вести власний бізнес з дому – це хороша ідея бо дає можливість поєднати материнські  обов’язкі, пов’язані з вихованням дитини, з професійними обов’язками.

Завдяки веденню власного бізнесу мати може втілювати в життя свої плани і амбіції, не нехтуючи своєю сім’єю.

Вирішуючи розпочати власну справу, кожна жінка повинна добре подумати про те, що вона хочете робити. Для початку можна почати з ніші, так чи інакше пов’язаної з материнством або дітьми. Незабаром з’ясується, що у неї в безпосередній близькості багато потенційних клієнтів — сусідів або знайомих, у яких теж є діти.

Держава надає підприємцям початківцям різні види програм підтримки які можуть допомогти у прийнятті рішення зайнятися бізнесом.

Бізнес для жінок-матерів – де шукати підтримку

Кожен підприємець може подати заявку на отримання гранту для створення бізнесу. Для цього потрібно підготувати бізнес-план і звернутися до відповідної установи, яка виділяє кошти на відкриття бізнесу.

Організації, що надають фінансування починаючим підприємствам, часто пропонують додаткове навчання та курси, наприклад, у сфері маркетингу чи бухгалтерського обліку.

Після проходження такого курсу можна подати заявку на отримання гранту. Якщо вам вдасться отримати гроші, дуже важливо правильно їх розрахувати, і забезпечити виконання умов договору (наприклад, що компанія повинна існувати на ринку рік або два і досягти результатів, зазначених у заявці для фінансування).

Програми підтримки підприємництва

Де шукати підтримку, якщо жінку цікавить само зайнятість і жіночий бізнес? Перше джерело допомоги – це субсидії з європейських фондів

В рамках програм, спрямованих на підтримку підприємництва і само зайнятості, матері можуть отримати з європейських фондів не тільки навчальну та консультаційну підтримку, а й тимчасову підтримку і безповоротні субсидії в перший період ведення бізнесу.

 Тому, якщо ви думаєте про власний бізнес, перевіряйте оголошення, що публікуються на сайті європейських фондів (регіональних програм) на постійній основі.

Що стосується жінок у бізнесі, програма Центру зайнятості також є цікавим варіантом. Для безробітних людей, які стоять на обліку, не працювали протягом останнього року і ніколи не займалися бізнесом, Служба зайнятості дає субсидію на створення своєї справи.

Ще один спосіб отримати підтримку у веденні власного бізнесу — це франчайзинг. Багато матусь помилково бояться цього поняття. А, марно, бо франчайзинг означає ведення власного бізнесу, але під відомим брендом.

Завдяки тому, що послуги чи товарна продукція відома на ринку, підприємцю не потрібно турбуватися про те, чи буде бізнес успішним.

Це цікава ідея для власного бізнесу, тому такий варіант часто вибирають жінки в статусі мами.

Державні програми підтримки підприємництва також діють у багатьох містах України. Ці програми мають на меті заохотити людей, зацікавлених у власному бізнесі, прийняти рішення про самостійну зайнятість.

Заходи, що реалізуються в рамках програми, орієнтовані як на підприємців, які вже працюють в місті, так і на тих, хто тільки думає про відкриття власної справи. ними також можуть скористатися жінки, які є матерями або планують ними стати.

Бізнес для жінок: переваги та недоліки

Власний бізнес для жінок має безліч переваг, але має і свої недоліки. Наявність власного бізнесу дозволяє жінці реалізовувати себе і займатися своїм захопленням, впроваджуючи власні ідеї.

Власна діяльність жінки в бізнесі часто має творчий характер, завдяки чому вона використовує свій талант у повсякденній роботі.

Інші переваги власного бізнесу для жінок:

·       свобода і гнучкість графіку – жінка працює  коли хоче  і де хоче, її ніхто і ніщо не обмежує, вона може  взяти відпустку в будь-який зручний для неї час і прийти на роботу в зручний для неї час;

·       кращі пропозиції – підприємці зазвичай отримують кращі пропозиції для різних видів послуг;

·       можливість реального застосування отриманих знань і навичок –підприємці  зазвичай заробляють на тому, що у них добре виходить, така робота дає велике почуття виконаного обов’язку,

·       можливість включення до складу фактично проведених витрат, пов’язаних з підприємством.

·       необмежений заробіток – якщо жінка розумно керує компанією, то вона буде заробляти більше, ніж якщо б працювала повний робочий день на найманій роботі;

·       самостійність у прийнятті рішень.

Однак якщо говорити про мінуси бізнесу для жінок, то це перш за все стрес, який пов’язаний з фінансовою відповідальністю, боротьбою з конкуренцією на ринку, розрахунками компанії, податками і непомірністю мита.

Іншими недоліками власного бізнесу є:

·       багато формальностей – при веденні власного бізнесу необхідно пам’ятати про своєчасну сплату податків і ведення бухгалтерської документації;

·       необхідність постійно шукати клієнтів – при веденні власного бізнесу підприємець не отримує  готових клієнтських баз, йому доводиться шукати їх самостійно;

·       необхідність відповідати сучасним тенденціям, а також змінам, пов’язаним з податковим законодавством,

·       ризик невдачі – всі рішення  прийняті підприємцем, навіть найдрібніші, впливають на розвиток його компанії;

  Жінки в бізнесі: як поєднати роботу на дому з материнством?

Ідеї домашнього бізнесу для молодих матусь: практичні поради як створити бізнес

Жінки в бізнесі, навіть матері, можуть зробити гідну і успішну кар’єру і не за рахунок своєї сім’ї. Завдяки само зайнятості жінка може  працювати менше (наприклад, 4 – 5 годин на день).

Сьогодні існує багато нових галузей, які дозволяють вести бізнес віддалено, з дому, що також дозволяє краще організувати домашні обов’язки та піклуватися про сім’ю.

З якими проблемами може зіткнутися мати, яка працює вдома?

Одним з них є питання догляду за дитиною, щоб вона не заважала виконанню професійних обов’язків.

У такій ситуації може допомогти мати або свекруха, закохана в онука. Ще один спосіб – працювати в коворкінг-офісі, бо багато з них пропонують додаткову послугу у вигляді няні.

Таким чином жінка може  брати малюка з собою на роботу, не побоюючись, що він буде її турбувати.

Якщо мама вміє розумно розпоряджатися своїм часом, поєднувати роботу на дому з материнством зовсім не складно. Однак дуже важливо, щоб вона отримувала підтримку партнера на початкових етапах ведення бізнесу.

Також важливо не боятися делегувати менш важливі завдання іншим людям. Послуги найманого помічника, у багатьох випадках можуть окупитися краще, ніж виконання якоїсь дрібної роботи самостійно.

Ідея для власного бізнесу – 5 пропозицій

Нижче представлено п’ять бізнес-ідей для жінок і мам, які хочуть вести власний бізнес.

Ідея №1 для власного бізнесу – репетиторство

Навчання учнів – це хороший спосіб примінити свої  знання, вміння й досвід, які накопичені за багаторічну роботу в школі, у власний бізнес.

Ставки репетиторів з технічних і фізико-математичних предметів, а також з іноземних мов настільки високі, що з кількома звичайними учнями можна легко прогодувати себе на зароблені гроші.

Більш того, більшість занять можна проводити онлайн, не добираючись до учнів.

Однак, перш ніж розпочати працювати на ринку репетиторських послуг, варто з’ясувати, як зареєструвати домашній бізнес, та як шукати клієнтів.

2. Друга бізнес-ідея для домашнього бізнесу – це агротуризм

Це досить цікава, але затратна ідея для бізнесу, яку можна впровадити в сільській місцевості. Якщо є хата в селі, то сільський бізнес можна організувати практично без проблем, необхідно тільки мати трохи грошей для старту бізнесу.

Сезонний відпочинок на лоні природи, з такими розвагами, як багаття, катання на підводі, прогулянки в лісі, купання на ловля риби на озері – дуже привабливий варіант як для індивідуальних клієнтів (наприклад, сімей з дітьми), так і для компаній, які із задоволенням організовують корпоративні поїздки в такі місця.

Мінусом цього бізнесу є необхідність високого сервісу щоб не втрачати клієнтів.

 3. Гарна ідея для власної справи – це мультимедійні послуги

Якщо у вас є талант до редагування фотографій, або ваше хобі — монтаж відео фільмів, ви можете з успіхом використовувати ідею для власного бізнесу у вигляді різного роду мультимедійних послуг.

Маючи власну справу ви можете працювати фотографом, редактором відео кліпів. Багато що залежить від того, в чому ви хороший фахівець.

Замовлення найчастіше надходять від компаній, а також від приватних клієнтів. Виключно хорошою галуззю для фахівців в цій ніші є весільна індустрія.

Окрім участі у процесі зйомок, які необхідно належним чином зробити, більшу частину роботи, це обробка і редагування матеріалів, можна виконувати вдома.

4. Бізнес-ідея для домашнього бізнесу – це робота інтернет-маркетологом

Цікава ідея для власного бізнесу також праця в сфері інтернет-маркетингу. Робота копірайтером, спеціалістом із соціальних мереж, SEO-спеціалістом або менеджером із контент-маркетингу може здійснюватися як в офісі, так і повністю віддалено, з дому.

Багато людей, включаючи жінок,  працюють у цій галузі як фрілансери, виконуючи замовлення для різних компаній.

Якщо у вас є якесь уявлення про Інтернет-маркетинг, ви не новачок у соціальних мережах, ви креативна по натурі жінка і не боїтеся викликів, вам варто задуматися про цю нішу.

 Однак треба розуміти, щоб завжди бути в тренді, для цього потрібно регулярно вчитися та вивчати новітні технології.

5. Бізнес-ідея для жінок – перекладач

Ідея бізнесу для жінок, який можна вести віддалено з дому, це праця в якості  перекладача.

Ця пропозиція особливо актуальна для людей, які закінчили іноземну філологію та мають мовні сертифікати.

Ставки на ринку перекладачів можуть досягати від декількох десятків гривень за невеликий текст, а заробіток практично не обмежений.

Багато що залежить від ситуації на ринку, та домовленостей з клієнтами, з яким погодилися  співпрацювати.

Робота перекладачем досить спокійна, а терміни виконання роботи встановлюються заздалегідь. Якщо ви вільно володієте іноземною мовою і фахово володієте лексикою, то варто спробувати цю ідею для власного бізнесу.

Резюме

Власна справа яка до душі, мотивує сучасних жінок звільнятися  з офісної роботи, вкладати свій особистий час і влазити в борги.

При цьому вона з часом стає бізнес-леді, адже жінки керують компанією не гірше чоловіків.

Завдяки різноманітності бізнес-ідей жінка-мама може обрати заняття, яке дасть можливість реалізувати себе.

Бізнес-ідеї для чоловіків: меблі, буріння свердловин, магазин автозапчастин

Бізнес-ідея: піцерія на дому й на колесах

Бізнес-ідея для села: виробництво стабілізованого моху

Коментарі 2

Залишити відповідь