Перейти до контенту

Мережевий маркетинг: як відкрити бізнес з МЛМ

У побуті і в Інтернеті багато разів люди чули вираз MLM, що розшифровується як мережевий багаторівневий маркетинг. Прийшов цей бізнес в Україну з Америки, там він називається Multi-Level Marketing , що означає канал збуту. Тобто, це процес доставки товарів або послуг покупцеві.

Наприклад, якщо виробник взуття продає товар в своєму магазині офлайн або в інтернет-магазині онлайн, то це прямий канал збуту. Такий маркетинг змушує виробника товарної продукції займатися ще й комерційною діяльністю. Тому, щоб спростити процес збуту він звертається до системи мережевого маркетингу. Як працює МLM читайте далі в статті.

Що таке бізнес в МЛМ, і які перспективи заробітку для новачка

Мережевий маркетинг

 Мережевий маркетинг – це непрямий канал збуту товарної продукції, бо в процесі бере участь багато людей посередників, щоб залучити якомога більше покупців.

Тут створюється схема багаторівневої структури. На самому верху бізнесу знаходяться люди, які зазвичай першими створили структуру продажів.

Вони можуть самі шукати споживачів і забирати всю комісію собі, наприклад, 20% від суми продажу. Вони також можуть залучити більше людей і побудувати мережу продажів на основі рекомендацій.

 Коли учасник схеми знаходить одну людину, а та знаходить іншу людину, а та знаходить ще одного учасника процесу, і він купує товар, то невелику комісію отримує і той, хто перший нагорі.

Звичайно, він не отримує всю комісію, наприклад, ті 20%, які дає продюсер. Вона розділяється між людьми на різних рівнях структури.

Звичайно, можна і самому продавати товари на тисячу, п’ять, десять тисяч гривень і мати при цьому комісію 20%, але далі бізнес рости не буде.

Краще мати комісію 3%, але від створеної структури в 10 000 чоловік, яка генерує, наприклад, мільйонний оборот в місяць.

MLM – це бізнес-модель, яка за визначенням гарантує прибуток при постійному масштабуванні бізнесу.

Теоретично цей бізнес – це пасивний дохід. Всі люди, яких ви залучили в бізнес, приносять вам дохід.

 Тут працює система сніжної грудки – чим більше учасники схеми залучають в свою мережу новачків, а ті інших учасників, тим більше заробіток у вище стоячих людей.

Які продукти найкраще продавати за моделлю MLM 

Тут принцип такий, потрібно вибирати товар, виробництво якого обходиться відносно недорого, але може бути проданий з великою націнкою.

Наприклад, духи від компанії FM Group, тут покупець завжди переплачує, тому що платить за бренд. По суті, виробнику вони обходяться набагато дешевше, значить, є пристойний спред (різниця ціни покупки і перепродажу).

Виробник може продавати брендову продукцію за максимально можливою ціною, тоді йому доведеться вкладати гроші в рекламу.

Тому він вибирає інший шлях – багаторівневий маркетинг. Тоді немає необхідності розміщувати рекламу на телебаченні, радіо, в Інтернеті та Facebook.

Що вигідно продавати дистриб’ютору, щоб мати дохід

Найкраще люди купують товари повсякденного попиту – косметику, миючі засоби, посуд та інше.

За статистикою експертних компаній з продажу, в українському ринку дистриб’юторські продажі розподілилися наступним чином:

 • косметика особистого догляду – 40,5%;
 • 29%  – товар, для людей, які ведуть здоровий спосіб життя;
 • одяг та аксесуари – 10,4%;
 •  побутова хімія – 8,5%;
 • товари для дому – 5%. .

Є ніші, в яких мережевий маркетинг не працює

Наприклад, виробнику спецій виробництво однієї упаковки перцю обходиться в 1 гривню. У магазинах ринкова ціна такого продукту становить 2 – 2, 5 гривні. Щоб бізнес приносив гроші, потрібен масштаб.

В цьому випадку краще вийти на кілька найбільших роздрібних мереж країни, тобто знайти кілька оптовиків, і продати їм якомога більше цього товару.

Продати звичайний перець за 15 гривень буде складно. Це недорогий продукт, тому немає сенсу будувати багаторівневу мережу продажів і пропонувати перець по одній пачці.

Чим американський мережевий дистриб’юторський маркетинг відрізняється від українського маркетингу

Практично ні чим, якщо не брати до уваги ставлення американців до цього бізнесу.

У американців він знаходиться в ніші тимчасової підробітку або другою роботою. Вони займаються цим у вільний від основної роботи час і не вкладають в нього гроші і час відпочинку.

Тільки в тому випадку, коли дистриб’юторська діяльність починає приносити дохід більше, ніж зарплата на основній роботі, то деякі люди йдуть з роботи, і активно розвивають тільки МЛМ бізнес.

Іноді дійсно у деяких підприємців цей бізнес приносить мільйонні доходи, але тільки тим, хто сидить на вершині створеної мережі.

В Україні новачки мотивовані порадами успішних підприємців мережевиків вкладають у свою справу всі сили і гроші, цілими днями бігають по підприємствах по знайомим і незнайомим людям, рекламуючи товар і умовляючи людей його купити.

Щоб створити свою власну дистриб’юторську мережу, багатьом підприємцям не вистачає вміння. Вони в основному зосереджуються на впарюванні товару, придбанні його за вигідною ціною, отримання бонусів і премій.

Сьогодні мережевий маркетинг, як і будь-яка інша підприємницька діяльність, вимагає від учасників створеної мережі розумного підходу і дотримання правил роботи.

Якщо порівняти роботу наших дистриб’юторів з дистриб’юторською діяльністю за кордоном, то там цей бізнес став повністю легальним і прибутковим. В Україні не все так гладко та ймовірність потрапити на шахраїв все ще існує.

 Як правильно вибрати компанію для роботи і почати заробляти

Є два варіанти підходу до вибору надійної компанії. Перший варіант – це вивчаєте, перевіряєте відгуки і вибираєте відому МЛМ компанію з усталеною репутацією на ринку.

Другий варіант вибираєте не відому, молоду компанію, але прогресуючу на дистриб’юторському ринку.

1). Відома MLM компанія з усталеною позицією на ринку

У цьому випадку менша ймовірність того, що така компанія раптом зникне.  Пам’ятайте, що для досягнення певної фінансової стелі знадобиться деякий час.

Було б неприємним сюрпризом прокинутися одного дня і дізнатися, що компанія зазнає невдачі. Ваша структура зруйнується, і за одну ніч ви перестанете заробляти.

На жаль, як партнер у бізнесі МЛМ, ви не маєте впливу чи повноважень щодо прийняття рішень щодо продуктової лінійки, цінової політики та напрямку розвитку компанії.

Якщо ви приєднаєтесь як дистриб’ютор новачок, то навряд чи хтось прислухається до ваших коментарів.

Але, тут є одна проблема – негативні відгуки невдалих бізнесменів. Деякі МЛМ-бізнеси, що працюють в Україні, вже багато років мають різні відгуки, як позитивні, так і негативні.

Тому недовірливі люди не звертають увагу на хвалебні відгуки, а відмовляються від цього бізнесу, прочитавши один негативний коментар.

2). Нещодавно створена MLM компанія, яка швидко завоювала ринок

Другий варіант – це приєднатися до новоствореної компанії. Тоді, на ранній стадії її діяльності, у вас є шанс на швидкий розвиток, тому що найлегше переконати людей приєднатися до вашої структури, які вже працюють в мережевому маркетингу, але успіху не мають.

Якщо у когось не йде бізнес у відомій компанії, і ви бачите більш привабливий маркетинговий план і перспективу швидкого розвитку, то можете легко переконати інших людей змінити компанію.

Є приклади, коли лідер мережі переходив в іншу компанію і за ним переходили всі його партнери.

3). Вчіться у кращих лідерів, і ви підвищите свої шанси на успіх

Теоретично, приєднавшись до нового проекту, можна скористатися ефектом висхідної хвилі.

Коли найталановитіші люди хочуть побудувати нову структуру за короткий час, вони активно проводять роз’яснювальну роботу з новачками

 Перебуваючи поруч з ними, щодня працюючи з ними безпосередньо, у новачків набагато більше шансів на успіх.

Якщо ви ще не зробили свою структуру, але зареєстровані під лідерами, вони обов’язково вам допоможуть.

Може трапитися так, що конструкція практично виросте під вами без особливих зусиль з вашого боку.

4). Високі заробітки в MLM не випадковість

По статистиці 1% найкращих менеджерів MLM просто знають, як вести бізнес, і не має значення, який товар вони продають.

Вони можуть увійти в нову нішу і швидко розвинути структуру до великих розмірів. Це просто навик, і досить рідкісний. Саме ці люди заробляють 30, 50 або 100 тисяч гривень на місяць.

 Таких людей в масштабах країни небагато, може бути 30 – 50 осіб на одну компанію.

Це можуть бути відомі імена, але якщо вам вдалося щодня працювати з ними безпосередньо, у вас є хороші шанси на успіх.

Важливі критерії при виборі МЛМ компанії

Вибираючи відповідну для себе компанію, орієнтуйтеся на такі аспекти, як:

 • Історія компанії, де вона знаходиться, хто її заснував, як довго вона працює?
 • Лідери – хто буде вашим  вище стоячим учасником, тобто більш досвідчена людина, яка вам допоможе і передасть свої знання і вміння.
 • Товари та послуги. Щоб бути впевненим продавцем, потрібно бути послідовним. Забудьте про постійність якоїсь фірми, якщо в глибині душі ви не впевнені в якості або перевагах використання її продуктів.
 •  Відгуки – читайте інформацію, про що говорять люди. Не обов’язково орієнтуватися на анонімні думки з інтернету. Поговоріть з людьми, які працюють або працювали в даній компанії, і дізнайтеся у них подробиці. Більшість із задоволенням поділиться з вами інформацією.
 • Угода. Чи є, наприклад, пункт про не конкуренцію між партнерами, і на який період він поширюється?
 •  Маркетинговий план. Вам необхідно розуміти, як буде розраховуватися ваша комісія. Всупереч видимості, це не очевидно.

Мережевий маркетинг – список популярних MLM компаній, що працюють в Україні

 • Akuna – це канадська компанія, що продає натуральні добавки;
 • Amway Ukraine – це американська компанія, що займається добавками та косметикою;
 • Avon Cosmetics Ukraine – це всесвітньо відома компанія, яка поширює косметику;
 •  Colway Ukraine – харчові добавки та колагени;
 •  Colway International – косметика, колаген;
 •  Dr Nona International – косметика;
 •  DuoLife – компанія ДуоЛайф продає натуральні вітаміни;
 • Earth Power – торгує харчовими добавками;
 •  World – парфумерія, косметика;
 •  Herbalife – косметика;
 •  LR Health & Beauty – харчові добавки;
 •  Novision – страхування;
 •  Organic Life – натуральна косметика;
 •  Oriflame – косметика;
 •  OVB Allfinanz – фінансові та страхові інструменти;
 •  Prouvé – парфумерія, засоби для чищення;
 •  Souvre Internationale – парфумерія, колаген, харчові добавки;
 •  Tupperware – побутова техніка;
 • Vantis Holding – навчання, фінансова освіта;
 •  Vorwerk Ukraine – побутова техніка;
 •  Zepter International – побутова техніка, косметика.

Резюме

Більшість MLM бізнесів вимагають невеликих інвестицій, де власний внесок становить від 0 до 1000 гривень.

Іноді, наприклад, у випадку побутової техніки або фінансів вона може становити кілька тисяч гривень.

Якщо ви не знаєте, яку МЛМ компанію вибрати, то не вибирайте за розміром вкладу.

 Не реєструйтеся в мережі тільки тому, що вхід коштує 0 гривень.

Однак будьте обережні, якщо компанія не перевірена, а інвестиції вимагають, наприклад, 2000 гривень.

Тут є ризик, що бізнес виявиться шахрайством або фінансовою пірамідою.

Що таке кредитна картка та чи варто її отримувати

Криптовалюта: як почати інвестувати новачку

Заробіток в Інтернеті для жінок – електронна комерція

Rate this post

Коментарі 1

Залишити відповідь