Перейти до контенту

Створення штучного попиту на товар

Що таке бізнес, таке питання, напевно, мало хто собі ставить, за великим рахунком і так все зрозуміло. Бізнес це діяльність, спрямована на отримання прибутку, але водночас це процес створення будь-яких нових товарів, послуг (у даному контексті ми говоримо і про торгівлі, де продавець надає послуги з доставки, розміщення і т.д. необхідного товару покупцеві). Тобто фактично бізнесмен створює щось, що є необхідним для покупця. При цьому попит на такі товари або послуги може вже існувати на ринку або створюватися самим бізнесменом штучно. Прикладів такого штучного попиту існує безліч, саме такий попит найчастіше активно підігрівається рекламними компаніями, піар акціями і так далі.

Так звані штучний попит дуже важлива складова частина просування нових ідей бізнесу, тому при створенні власного бізнесу про такий чинник забувати просто не можна і варто приділити особливу увагу створенню такого роду попиту. Відповідь на питання, чому такий попит дуже важливий?

Елементарно, за фактом реалізовуючи нову ідею бізнесу і виводячи на свій регіональний ринок новий товар або ж послугу, в першу чергу бізнесмен стикається з не сприйняттям з боку клієнтів запропонованого продукту, тобто покупці просто не бачать причин пробувати. У реальності більшість громадян до нововведень на ринках ставляться досить скептично. Такий скептицизм по великому рахунку будуватися на особистому досвіді, адже не секрет що останні десять років під виглядом новинок представники тих же «канадських» компаній часто продавали не просто «сміття», а відверто розводили покупців.

На жаль, недоброякісна поведінка одних є серйозною проблемою для інших, і так виводячи на регіональний ринок нову ідею бізнесу, і пропонуючи зовсім новий товар або послугу, варто пам’ятати, що для успішного просування бізнесмен в обов’язковому порядку повинен створити штучний попит на свою продукцію, навіть можна сказати що ажіотаж. При цьому не варто забувати, що така поведінка клієнтів носить тимчасовий характер і в разі якщо товари або послуги обдурять очікування покупців вдруге «заманити» їх просто не вдасться.

Тепер перейдемо до самих методів створення такого штучного попиту при реалізації нових ідей бізнесу:

Створення штучного попиту на товар

Проведення роботи через ЗМІ у вигляді непрямої реклами, тобто під цим розуміємо не пряму рекламу, а непряму. Наприклад, розглядаючи ту ж ідею міні бізнесу у вигляді реставрації подушок, для збудження інтересу і попиту на початкових стадіях опублікували кілька невеликих статей в місцевих ЗМІ про шкоду пір’яного кліща, статистику очищення подушок в ЄС, про пилу і алергенів в неочищеному пір’ї.
Плюс до цього в обов’язковому порядку писали про шкоду синтипону (що відповідає дійсності) і збільшенні попиту в розвинених країнах на екологічно чисті пір’яні подушки (що знову таки відповідає дійсності). Висновок з одного боку були підняті теми очистки, з іншого потенційних клієнтів не обманювали. А на тій де сторінці в безпосередній близькості від статті розміщувалася реклама майстерні з очищення подушок.

При цьому подібну технологію застосовуємо при будь-якому просуванні нових ідей на своєму регіональному ринку, так просуваючи ту ж очищену воду у своєму регіоні, в цьому випадки в публікаціях «розкривали» кілька неприємних тем за якістю водопровідної води. Публікували кілька незалежних досліджень якості води ну і звичайно про користь чистої води для організму людини як власне, якої шкоди завдає неочищена вода. Всі публікації робили строго виходячи з реальних фактів і досліджень, при цьому обов’язково вказували джерела такої інформації.

Не варто забувати, що обманювати клієнтів не потрібно, якщо ви хочете працювати в тривалій перспективі. І звичайно реклама продукції розміщувалася недалеко від подібних статей. При правильному підході можна організувати подібну рекламну компанію для будь-якої нової ідеї бізнесу – головне мати бажання і фінансовий ресурс.

Використання сарафанного радіо, подібна компанія має безліч плюсів, а й кілька мінусів. До мінусів відноситься те, що потрібно правильно підібрати перших носіїв інформації, з одного боку вони повинні бути досить активними «пліткарями» з іншого залишитися задоволеними від Вашої продукції.

За фактом дана схема виглядає відносно просто необхідно залучити клієнтів, наприклад, бонусними (читай безкоштовними або платними, але з символічною ціною) продажами або послугами. Звичайно, дані продажу не принесуть прибутку і навіть можливо навіть збиток, але в більшості випадків спрацьовує схема – «Маруся зробила і мені потрібно». Саме просте людське «мені треба, якщо є у сусіда» створить хвилю штучного попиту, якою і необхідно скористатися для просування свого товару або послуги, саме на даному етапі застосування демпінгу виправдано, при цьому вже в подальшому можна потихеньку піднімати вартість товарів і послуг.

Пряма реклама з паір підходом. Говоримо не просто про проведення рекламних компаній, а саме про проведення піар акцій. Як приклад роздача листівок, банерів і так далі з невеликими виграшними лотереями. Тобто, приміром, кожен третій отримує бонусну картку зі знижкою, статистика показує, що як мінімум 1/3 з отримали бонусну картку скористається нею.

Другим прикладом проведення групових акцій, наприклад ідеї на підприємство чи фірму і пропонуємо (або головному бухгалтеру або начальнику відділу, рідше самому начальнику), що всім працівникам підприємства пропонують групову знижку, тобто якщо з 20 чоловік десять куплять товар або послугу вони отримають знижку в енний%. Але також не варто забувати і про важливість зовнішньої реклами під який зазвичай розуміють розміщення бігбордів, активних панелей і так далі.

Взагалі на стадіях становлення зовнішня реклама розміщена в «правильних» місцях не тільки викликає інтерес до товару, а найголовніше формує позитивний імідж і довіру покупця, що дуже важливо при створенні штучного попиту.
Звичайно, список факторів, які можуть викликати штучний попит не обмежується перерахованими трьома пунктами, але саме ці реально працюють і дають значний результат при впровадженні більшості нових ідей малого бізнесу.

Варто зазначити, що в більшості своїй проведення таких акцій пов’язане з фінансовими витратами, але економічний ефект від їх проведення дозволяє окупити всі понесений витрати в самий короткий період. Головне правило не брехати. При цьому, навіть якщо Ви починаєте свою справу з нуля без наявності стартових капіталу варто пам’ятати, що окремі заходи можна провести і без великих фінансових вкладень.

3 кроки на старті для успішного бізнесу

Зрозумілий заробіток на блогах

Бізнес-ідея перепродаж китайських товарів

Коментарі 1

Залишити відповідь