Перейти до контенту

Бізнес-ідея – приватний навчальний центр

Кваліфікований персонал є основою процвітаючого підприємства. Кожен поважаючий себе роботодавець навчає своїх співробітників. Але це ще не все, адже людина, яка піклується про власний розвиток, також вкладає кошти в мотивуючі або саморозвиваючі тренінги.

Ці фактори означають, що попит на навчання постійно зростає, а індустрія професійної освіти продовжує розвиватися.

Отримавши практичні знання і познайомившись з формальностями, людина зможе швидко організувати надзвичайно прибутковий бізнес. Щоб дізнатися як створити тренінгову компанію читайте далі статтю.

Як відкрити тренінгову компанію – практичні поради від фахівця

Бізнес-ідея приватний навчальний центр

Дуже часто люди хочуть навчальний заклад, щоб отримати додаткову освіту, тому що хочуть мати якусь нову спеціальність, щоб легше було знайти роботу з високою зарплатою або відкрити свою справу.

Іноді люди займаються своїм хобі і хочуть вивчити цю нішу, щоб стати експертом та давати порадити колегам.

Крім того інтернет стрімко розвивається і з’явилася маса нових спеціальностей, які можна отримати після навчання на спеціальних курсах.

Тому багато людей змушені користуватись послугами навчальних Центрів різного профілю. Ось неповний перелік популярних професій, яким можна навчати всіх бажаючих людей відкривши свою справу:

 • веб-дизайнер;
 •  системний адміністратор;
 • обслуговування комп’ютерної техніки;
 • спеціаліст з конструювання мобільних програм;
 •  відеомонтаж;
 • спеціаліст з контекстної реклами;
 • адміністратор соціальних мереж;
 • блогер;
 • англійська мова;
 • опікун-доглядальниця та інше.

Тренінгова компанія здійснює всі види навчання, які є однією з форм доповнення свого професійного профілю, розширення або зміни профілю професії для людей які працюють або шукають роботу.

Види навчання можна розділити на: м’яке й жорстке.

 • М’яке навчання дозволяє набути таких навичок, як вміння шукати  роботу або вміння справлятися зі стресом або з важким клієнтом.
 • Жорстке навчання – це для людей які вже мають певні професійні навички та хочуть здобути нову спеціальність.

Також навчання часто пов’язане зі вступом в силу нових нормативних актів, або зі зміною технології бізнесу.

Онлайн-навчання через платформу електронної освіти, що розміщена на веб-сайті тренінгової компанії, також стає все більш популярною формою отримання освіти.

Учасник тренінгу купує доступ до бази даних, після чого має можливість прослухати лекцію або виконати вправи і завантажити навчальні матеріали.

Електронне навчання зазвичай закінчується тестом, що дає можливість оцінити розуміння та засвоєння теми лекції.

Попередні вимоги, пов’язані з управлінням навчальною компанією

Є кілька винятків в ряді послуг з навчання, які спеціально регулюються.

Прикладом тут є організація навчання з захисту рослин, яка вимагає запису в реєстрі, який веде обласний інспектор з охорони здоров’я рослин та інспекції насіння, а також післядипломна освіта для медичних сестер та акушерок або Центр навчання водіїв.

Не всі навчальні компанії вносяться до реєстру служби з працевлаштування. Такий запис обов’язковий для Центрів додаткової освіти, які подають заявки на навчання безробітних та осіб, які шукають роботу, що фінансується з наступних державних коштів:

 • фонд праці,
 • Державний фонд реабілітації інвалідів,
 • фонди державної допомоги

 Більшість навчальних послуг не вважаються регульованою діяльністю, тому немає необхідності отримувати відповідні дозволи чи ліцензії.

Для надання послуг з навчання на відкритому ринку (наприклад, професійні курси) може знадобитися акредитація керівника цих курсів.

Тренінгова компанія і сертифікати про проходження навчання

Видача атестата про закінчення навчання – не така вже й проста справа, оскільки деякі з них, особливо ті, які наділяють учня певним обсягом прав, вимагають затвердження асоціаціями, що об’єднують представників даної галузі.

Прийнятні форми ведення тренінгової компанії

Підприємець, який керує навчальною компанією, може робити це в будь-якій формі, крім товариства. Також можливе надання послуг з навчання у формі незареєстрованої діяльності.

Як відкрити тренінгову компанію

При прийнятті рішення про індивідуальне підприємництво треба пройти  реєстрацію за формою№1.

Краща форма оподаткування для тренінгової компанії

При створенні тренінгової компанії у підприємця на вибір є дві форми оподаткування: податок з доходів або фіксований податок – йе одноразова сума на зареєстрований дохід щомісяця.

При виборі відповідної форми оподаткування підприємець повинен оцінити заплановані доходи і витрати.

Управління тренінгової компанією

Професія тренера в Україні пов’язана з відносно простою юридичною процедурою.

Щоб ним стати, зазвичай не потрібно мати ніякої кваліфікації. Підприємцю не потрібно багато грошей, щоб розпочати навчальний бізнес. Більшість тренерів керують власними компаніями з однією особою, та спеціалізуються на одному виді професійної компетенції , або з часом розвивають свій бізнес і наймають кількох людей.

Конкуренція на ринку тренінгів дуже висока, саме тому кожен власник тренінгової компанії з самого початку своєї діяльності орієнтується на ряд маркетингових і рекламних заходів, які покликані просувати бренд і наближати профіль компанії до потенційних споживачів.

Також важливо мати кваліфікований персонал і нестандартний підхід до предмету навчання.

У безлічі питань пов’язаних з навчальним процесом, питання належного управління компанією, щоб вона працювала відповідно до українського законодавству, часом відходить на другий план.

Однак це дуже важливе питання, недотримання деяких законодавчих актів може привести до швидкого закриття бізнесу і ряду юридичних наслідків.

Щоб уникнути подібних ситуацій, керівник, він же підприємець може розглянути можливість використання системи комплексного управління компанією, наприклад, програма BAS (Business Automation Software) комплексна система автоматизації бізнесу.

Бізнес-аккаунт для тренінгової компанії

Українські правила прямо не вимагають наявності рахунку компанії, підприємець може використовувати приватний банківський рахунок.

Такий рахунок необхідний, коли вартість однієї угоди перевищує 15 тисяч гривень, або інший підприємець є стороною угоди.

Перед створенням облікового запису варто звернути увагу на спосіб здійснення переказів,  безкоштовна ця транзакція чи ні, а також на інші комісії, пов’язані з обслуговуванням облікового запису. У разі великої кількості транзакцій затрати можуть збільшитись.

Працевлаштування співробітників в тренінгову компанію

Наймання фахівців, тренерів або лекторів є необхідністю в професійній навчальній компанії . Їм не потрібно мати спеціальну кваліфікацію тому що  це не передбачено галузевими нормами.

Однак професійний досвід та педагогічні навички викладачів, безумовно, будуть їх перевагою.

Працівники можуть бути прийняті на роботу на підставі:

 • трудового договору (регулюється Трудовим кодексом),
 • цивільно-правового договору (регулюється Цивільним кодексом).

Приміщення для тренінгової компанії

Деяким тренінговим компаніям для проведення навчання, необхідно мати власне приміщення, яке, звичайно ж, можна орендувати.

Однак зазвичай це не обов’язково, хоча навчання повинно проходити в приміщеннях, що забезпечують хороші соціально-гігієнічні умови.

Стандартне обладнання навчального кабінету – аудіо й відео техніка (мультимедійний проектор, звукова система, Інтернет-мережа).

Деякі тренінги, особливо інтерактивні, вимагають від учасників доступу до настільних або мобільних комп’ютерів.

Маркетинг у тренінговій компанії

Основою просування тренінгової компанії є Інтернет. Сьогодні він є основою ділового життя, тому інтернет-маркетинг постійно розвивається.

На щастя, для підприємців-початківців є безкоштовні можливості для просування свого бізнесу. Варто зробити ставку на сайт чи блог, який дасть можливість представити свою візитну картку людям, а також створити імідж експерта.

Флаєри, візитні картки та банери все ще ефективні. Друковані матеріали відносяться до класичних видів реклами, і в той же час є одними з найдешевших видів просування бізнесу.

Тут необхідно пам’ятати, що треба давати знати про себе потенційним клієнтам, використовуючи повсякденні ситуації. Таким чином, ви можете охопити велику групу людей.

Дуже важливим маркетинговим фактором при управлінні тренінговою компанією є високо кваліфікаційне професійне навчання. Безсумнівно, тут необхідний винятковий штат тренерів і лекторів.

Слухачі звернуться до вас тільки тоді, коли ви зумієте зацікавити їх і при цьому вони отримають необхідну кваліфікацію.

Резюме

Тренінговий бізнес  – це шикарна можливість відкрити свою справу та  надавати  популярні на сей день послуги з навчання та перенавчання, отримуючи гарні гроші.

Але, якщо врахувати можливість створення бізнесу без вкладання мільонних коштів, то ця бізнес-ідея на вагу золота.

Єдине що треба вкласти – це свій розум і час, вільних ніш у інформаційному просторі доволі.

Бізнес-ідея франшиза: як новачкові відкрити свою справу і не прогоріти

Підприємство з надання електромонтажних послуг

Як створити страусину ферму – бізнес-ідея для села

Коментарі 2

Залишити відповідь