Перейти до контенту

Бізнес-ідея виробництва картоплі фрі: зразок шаблону бізнес плану

Для багатьох людей картопля фрі є символом нездорової їжі, але скільки калорій містять смачні картопляні палички, багато в чому залежить від способу приготування. Смажені у фритюрі у великій кількості гарячого жиру, вони вбирають олію і стають смачними калорійними бомбами. З іншого боку, якщо ви готуєте картоплю фрі в духовці або фритюрниці, вона набагато здоровіша і все ще смачна.

Причому страва домашнього приготування зовсім не складний процес. За допомогою всього декількох інгредієнтів можна приготувати хрустку картоплю в найкоротші терміни, будь то в духовці, каструлі або фритюрниці. У цій статті ви дізнаєтеся все, що потрібно знати, щоб правильно приготувати смажену картоплю і в майбутньому відкрити свою справу й заробляти хороші гроші.

Як створити малий бізнес по виробництву картоплі фрі

Бізнес-ідея виробництва картоплі фрі

Коли люди хоч раз спробують смажену картоплю приготовлену за спеціальною технологією, то вони обов’язково отримають бажання повторити цей процес ще раз, тому що така їжа приносить задоволення. Тому в усьому світі блюдо під назвою «картопля фрі» стало обов’язковим в меню кафе і ресторанів.

Початок бізнесу з виробництва картоплі фрі не представляє особливих проблем. Навіть початкові інвестиції не особливо великі. Тут, як і в будь-якому бізнесі потрібно вивчити нішу, порахувати витрати й майбутній прибуток і дотримуватися рекомендацій експертів при написанні бізнес-плану.

  1. Проведіть ретельне вивчення ринку і складіть техніко-економічне обґрунтування

Тут потрібно продумати все до дрібниць. Причому почати потрібно з конкурентів. Якщо такі точки в вашому місті є, то свій виробничий майданчик розташуйте подалі від людей, які теж ведуть такий же бізнес. Поцікавтеся у цих людей, яка у них денна виручка і яка рентабельність бізнесу.

Що можна взяти собі з їх досвіду і що можна втілити своє вивчивши технологію цього бізнесу.

  1. Напишіть на аркуші паперу план досягнення цілей у бізнесі

Якісно складений бізнес-план – це половина справи, тому що ви відразу побачите життєздатність свого підприємства і його перспективу.

Звичайно, на грамотне складання бізнес-плану піде багато часу і зусиль, за умови, що ви в цій ніші експерт. Але, якщо ви в цій справі повний профан, то обов’язково купить послугу фінансового консультанта.

  1. Наявність стартового капіталу – це не менш важлива складова

Для виконання плану створення свого бізнесу і швидкого досягнення мети необхідно мати стартовий капітал. Якщо гроші у вас є, то переходите до реєстрації своєї справи.

Якщо гроші є, але їх замало, то доведеться звернутися до інвесторів. Це можуть родичі, близькі друзі або кредитні компанії.

  1. Реєстрація підприємницької діяльності з виробництва картоплі фрі

Ведення малого бізнесу потрібно починати з реєстрації у нотаріуса або у державного реєстратора в офісі адміністративних послуг.

Далі необхідно відзначитися в податковій інспекції і в пенсійному фонді. Після цього потрібно відкрити бізнес-рахунок в банку.

  1. Оренда приміщення для ведення бізнесу

Для цього бізнесу приміщення має велике значення. Але, на перших порах, коли у вас ще не буде замовлень, а готову продукцію будете продавати на торговій точці на базарі, то обійтися можна своїм будинком або квартирою.

 Перший ваш крок – це вивчення попиту і виготовлення готової продукції відповідно до попиту.

Бажано міняти місце торгівлі і шукати найбільш жваву локацію, наприклад, пляж, торгові центри, школи та інші навчальні заклади.

Тут потрібно розуміти, що трафік – це ваші гроші, ваш успіх в бізнесі.

  1. Робочий колектив

Перший час доведеться все робити самому, тому що невідомо, як піде бізнес, і які будуть доходи.

  1. Для реклами обов’язково створіть веб-сайт 

Перший сайт можна створити абсолютно безкоштовно і самому його вести. Сайт потрібен для реклами своєї продукції і свого бізнесу. На сторінках сайту треба розмістити фотографії та опис продукції, що випускається, місця продажу і свої контактні дані для оформлення замовлень.

Дуже добре, якщо у вас будуть акаунти в соціальних мережах, наприклад, в:

  • Instagram;
  • Facebook;
  • Twitter,
  • Youtube.
  1. Відпрацюйте хорошу рекламну стратегію

Тут потрібно розуміти, що без реклами і активного просування бізнесу, успіху не буде. Тому використовуйте будь-яку можливість повідомити населенню про свою справу.

Це можуть бути листівки, місцева газета, дошка оголошень та інше.

  1. Встановіть дату відкриття бізнесу та створіть презентацію

Тепер, коли все готово, вам потрібно відкрити торгову точку продажу картоплі фрі. Це можна зробити навіть в колі друзів та родичів.

В цей день дайте людям безкоштовно спробувати страву, обіцяйте їм спеціальні знижки, щоб спонукати їх прийти знову. Просто зробіть відкриття святковим.

Як приготувати картоплю фрі хрустку та смачну

Бізнес-ідея виробництва картоплі фрі

 Хто винайшов картоплю фрі? Ймовірно, французи, тому що (Pommes de terre frites) по-французьки означає – смажена картопля.

Втім, це могли бути і бельгійці, адже тут говорять і по-французьки. Насправді обидва народи твердо вірять, що їхня країна є батьківщиною картоплі фрі.

У Франції існує легенда, що хрусткі картопляні палички були популярною закускою під час Французької революції 1789 року. Заява Бельгії як місця походження картоплі фрі базується на рецепті, що підтверджує існування смажених картопляних паличок ще в 17 столітті.

Відповідно до цього, смачний фаст-фуд особливо цінувався взимку і служив заміною рибалкам, коли річки замерзали і риболовля була неможлива. Як і сьогодні, в той час їх смажили в гарячому жирі.

1). Який сорт картоплі вибрати

Вибір правильної картоплі має вирішальне значення для успіху, бо  не кожен сорт підходить.

Знавці радять, що найкраще для цього виробу використовувати  картоплю, яка має багато крохмалю. Вона може витримувати високу температуру під час приготування, і не стає ламкою.

Як зазначив досвідчений підприємець, експерт в ніші картоплі для чіпсів і для фрі – керівник ресторану «Картопля», від відомої компанії «Контінентал» Орест Кравчук, що найкраще для цієї страви використовувати сорт Фонтан.

 Він універсальний, фахівці його використовують, для виробництва чипсів,  але насамперед цей сорт картоплі підходить для приготування «картоплі фрі».

Деякі переважно кромалисті сорти також можуть бути використані, але вимагають трохи більшої обережності, щоб брусочки не розвалилися.

Незалежно від того, чи залишите шкірку на картоплі, чи очистите її – це  залежить від ваших уподобань та сорту сировини, який ви виберете.

Для сортів з товстою шкіркою слід використовувати овочечистку, інакше шкірка при смаженні може стати жорстковатою. Однак у більшості випадків ви можете пропустити цей крок і залишити шкіру. Це додасть картоплі домашнього приготування більш сільського вигляду.

Правильно підготуйте картоплю, бо для того, щоб страва була чудовою, також залежить від того, скільки часу витратите на її приготування.

Щоб отримати хрусткі палички, потрібно дотримуватися деяких правил.

Наріжте бульбину рівними брусочками, для домашнього приготування наріжте рівними смужками. Товщина брусочків впливає на подальший смак.

Більш товсті палички більше одного сантиметра залишаються набагато соковитішими всередині, але при обсмажуванні вони готуються трохи довше.

Більш тонкі смужки готується швидше, але мають тенденцію стати сухими.

Обов’язково вимочуйте картоплю у воді. Після того, як наріжите паличок, покладіть їх у велику каструлю або миску і залийте холодною водою. Це відокремлює крохмаль від картоплі, що зробить хрустку скоринку при смаженні.

Помутнілу воду відразу злийте, та залийте картопляні брусочки холодною водою і залиште сировину у воді на півгодини. Потім потрібно ретельно висушити ці брусочки.

Для досягнення найкращих результатів спочатку протріть їх насухо рушником, а потім дайте їм повністю висохнути на повітрі.

Як стверджують фахівці, зусилля того варті. Бо, коли будете бланшувати їх у воді з оцтом то отримаєте найкращі результати. Бланшувати потрібно протягом 10 хвилин.

Для цього додайте у воду трохи оцту. Коротка гаряча ванна робить крохмаль більш розчинним у паличках, тоді як оцет зміцнює клітини картоплі, роблячи їх більш стабільними.

Однією з причин цього є те, що пектин, що міститься в картоплі, є більш ефективним у кислому середовищі.

Оцет діє лише на поверхню, завдяки чому картопля набуває особливо хрусткої скоринки.

Рисове борошно робить картоплю фрі дуже хрусткою. Після замочування та сушіння сирої картоплі її можна посипати рисовим борошном перед смаженням.

Причина: борошно видаляє залишки вологи з паличок. Чим сухіша буде сировина, тим хрусткішою буде смажена картопля.

Тим не менш, експерти рекомендують дати брусочкам висохнути на повітрі природним шляхом. Так можна заощадити рисову муку.

2). Як вибрати найкращий жир для смачного виробу

Більшість фахівців смажать на термостійкій рослинній олії з високою температурою диму.

В основному тут використовується рафінована соняшникова олія або арахісове масло. У Бельгії, роблять ставку на чистий яловичий жир. Це надає виробу м’ясний смак і робить його справжньою бомбою.

Далі картопля обсмажується у фритюрниці до хрусткої скоринки.

3). Як правильно приправити по домашньому картоплю фрі

Краще за все для золотисто-жовті палички посипати лише сіллю. Інші спеції тільки спотворять натуральний смак картоплі.

Особливий смак придають шавлія, розмарин або сушений орегано. Ці трави додадуть картоплі фрі особливу пікантність і додадуть їй трохи кольору. Картопля фрі подається в картонній коробці посипана сіллю.

6 найпоширеніших помилок при приготуванні картоплі фрі

  • Якщо  смажити картоплю при занадто високій температурі, яка перевищує 175°C, то вона буде занадто тверда.
  • Якщо картопля стала золотисто-коричневою в олії, але все ще залишається твердою всередині, ви, ймовірно, смажили її лише один раз. Пам’ятайте, що картоплю фрі потрібно обсмажувати двічі. Спочатку близько 3 хвилин при 140 °C, потім їй дають ненадовго охолонути, а в кінці їх знову ненадовго поміщають в жир при 175 °C. Це робить внутрішню частину красивою і м’якою, а зовні чудовий колір і хрустку скоринку.
  • Картопля фрі занадто сира? Причиною може бути помилка при приготуванні. Не замочували перед приготуванням і не сушили. Тільки така технологія дозволяє картопляним паличкам увібрати достатньо жиру, щоб утворилася гарна скоринка. Іншою причиною може бути занадто низька температура олії.
  • Ваша картопля фрі ламається, коли ви її смажите, то проблема, майже завжди пов’язана з вибором неправильного сорту картоплі.
  • Картопля стала занадто темною – це результат занадто довгого обсмажування або занадто високої температури.

Резюме

Чому картопля фрі шкідлива? Акриламід, що утворюється при смаженні, і високий вміст жиру роблять картоплю фрі не зовсім здоровою їжею.

Однак кількість канцерогенного акриламіду можна зменшити, контролюючи температуру приготування.

З цієї причини жир ніколи не повинен нагріватися вище 175 °C.

Найздоровіше блюдо виходить з аерофритюрниці (кухонний прилад для приготування картоплі фрі без використання олії).

В приладі можна точно контролювати температуру, а для хрусткої і рум’яної скоринки потрібно зовсім небагато жиру.

Бізнес-ідея – полуниця на підвіконні: бізнес план по вирощуванню ягід в хатніх умовах

Бізнес-ідея – вулична їжа: 9 ідей і рецептів фаст-фуд бізнесу

Вирощування грибів вдома – способи, умови, поради експертів

Коментарі 3

Залишити відповідь