Перейти до контенту

Вирощуємо гриби, яке обладнання необхідно

Перше – це приміщення, при цьому в залежності саме від нього вибирають список необхідного обладнання, звичайно багато сказано про можливість пристосувати різноманітні приміщення під вирощування грибів, але найбільш оптимальним і економічно обґрунтованим є підвал або напівпідвал. Саме таке приміщення дозволяє підтримувати постійну температуру для вирощування грибів з мінімальними витратами як грошей так і ресурсів. Треба чітко усвідомлювати, що технологія вирощування вимагає дотримання температурних режимів та гриби дуже чутливі до даного фактору, саме тому рекомендую використовувати відповідне приміщення, а вже надалі проводити експерименти з іншими видами будівель.

Як простий приклад, відхилення на пару градусів вище норми призводить до ефекту «вигорання» міцелій, та всихання товарних грибів, а зменшення температури значно уповільнює ріст, та призводить до значних втрат часу (а це те ж саме, що втратити гроші).

– Друге – це саме устаткування, обладнання для вирощування грибів вушанки яке не відрізняється особливими характеристиками та вимогами. Що буде потрібно?

Вирощуємо гриби, яке обладнання необхідно

Двигуни для облаштування системи вентиляції, грубо кажучи, робимо систему вентиляції з нуля. Витяжні канали цілком можливо сформувати з «гофри» або будь-яких інших труб великого діаметра, особливістю є те, що витяжні канали необхідно прокладати по підлозі, з метою видалення спор грибів. Канали прокладаємо не тільки по стінах, а й центру приміщення. Вся система вентиляції може складатися з декількох двигунів і вентиляторів. Вентиляція повинна забезпечувати мінімум трьох разову заміну обсягу повітря в приміщенні на максимальних потужностях за одну годину роботи.

Вирощування грибів вимагає значної кількості води, по цьому, якщо немає водопроводу, то доведеться обзавестися гідрофором. При цьому велику увагу необхідно приділити підтриманню вологості приміщення, при відносно невеликих об’ємах до 20 кв. метрів цілком можливо обійтись досить примітивними методами, на кшталт поливання полів, так інше, але якщо приміщення більше то рекомендую купити зволожувач повітря.

Для підтримки температури необхідна наявність найпростіших обігрівачів, це може бути як електричний прилад, так і газовий який буде використовуватися для пастеризації субстанції. Ось і весь не хитрий набір обладнання для бізнесу, все це цілком можна зробити самостійно без покупки готових систем, хоча якщо малий бізнес будуватися із значними вкладеннями, то цілком можна все замовити у спеціалізованих фірм. При цьому варто пам’ятати, що пошуки джерел фінансування один з найважливіших аспектів ведення бізнесу і перед тим як замислюватися про бізнес варто відповісти на питання – «Де взяти гроші на бізнес»

Одночасно треба пам’ятати, що вирощування грибів досить кропітливе заняття, яке потребує системного догляду, тобто контролю за температурою, вологість таке інше, щоб частково позбавитись таких нюансів цілком можливо введення електронних датчиків контролю за даними показниками. Можна купити як готові терморегулятори та влагоміри так і замовити їх в електромайстерні. Самі розумієте перші більш надійні, другі більш дешевші, що купувати, чи професійне чи побутове відповідь найдете тут . При цьому вартість таких пристроїв та обладнання не є захмарною наприклад, електронний датчик який самостійно регулює температуру обійдеться в 200-300 гривень

– Третє – інвентар в нього входить наявність ємності для пастеризації, мішки для самого екстракту, стандартні мішки і ящики під урожай, а також лопати, вила. Одним з найбільш значних статей витрат для інвентарю будуть стелажі для установки самих контейнерів (виготовлення таких стелажів власними силами цілком реальна річ, до речі в подальшому виготовлення стелажів може стати прекрасним джерелом додаткового доходу і розглядатися як окрема ідея бізнесу), але цілком реально використовувати систему підвісної зберігання, тобто установка тросів і підвішування мішків. Плюс необхідна буде солома, шкарлупи насіння, міцелії .

Ось і весь нехитрий, хоча і досить об’ємний перелік обладнання для вирощування грибів вешанкі. Реалізації цієї ідеї малого бізнесу хоча і пов’язана з наявністю великого обсягу фізичної праці але цілком можливо організувати власний бізнес не маючи значних фінансових ресурсів, якщо ж є проблеми навіть з таким мінімальним набором устаткування, обладнання, то цілком можливо заробити мінімальний стартовий капітал самостійно – як заробити самостійно стартовий капітал можна почитати тут.

Про що дійсно варто пам’ятати при вирощуванні грибів вешанкі про те, що вони дуже вибагливі до температурного режиму та вологості повітря, тобто перед початком реалізації бізнес ідеї варто ретельно підготуватися приміщення та передбачити як можливість з підігріву повітря в зимовий період, так і необхідність зниження температури в літній період. Також не забувати про вологість. Практика реалізації даної ідеї малого бізнесу показує, що до 90% невдач у даній сфері бізнесу пов’язана з самою звичайною недбалістю яку допускає сам власник при вирощуванні грибів.

Хоча надалі по добрій старій традиції починають говорити про безліч причин, забуваючи найголовнішу. Вешанки як і гроші люблять тишу і спокій, при бажанні бізнес в сільському господарстві може приносити величезний доходи і дана сфера являється дуже високорентабельна. Інші ідеї бізнесу на селі можна знайти – тут.

Можна лише добавити, що с ростом попиту на продукти харчування роль грибів в нашому раціоні буде тільки збільшуватись, що в свою чергу буде стимулювати попит на них, а це все з урахування простоти організації такого бізнесу и мінімальними потребами в додатковому обладнані для бізнесу робить дану ідею дуже перспективною, хоча є і інші прибуткові ідеї малого бізнесу.

Відкриваємо шиномонтаж

Привабливі ідеї для малого бізнесу на селі

Зелений туризм -створення власного бізнесу

Rate this post

Коментарі 1

Залишити відповідь