Перейти до контенту

Заробіток на YouTube – приклади кращих відео-блогерів

Сьогодні YouTube – це одна з найпопулярніших платформ, якою юзери користуються з 2005 року, й дозволяє розміщувати різні типи відеоконтенту, навіть у форматі 4K (роздільна здатність від 4 кілопікселів). Користувачі цього порталу, які відповідають певним умовам, також можуть заробляти гроші на публікації відео. Скільки можна заробити, та яким чином можна заробляти на своєму каналі Ютубі? На ці питання, а також, корисну  інформацію від фахівців на тему харобітку представлено в статті  нижче.

Заробіток на YouTube:  як можна заробити, скільки можна заробити, приклади кращих відео-блогерів України

Заробіток на YouTube

Є принаймні кілька способів заробити гроші на своєму каналі YouTube. Вони наступні:

 • трансляція реклами фільмів в рамках програми Google AdSense;
 • участь у програмі YouTube Premium;;
 • співробітництво ютубера зі спонсорами;;
 • продаж колекції гаджетів, підписаних ім’ям ютубера,;
 • ведення так званої прямої трансляції, під час якої глядачі можуть робити пожертвування ютуберу;
 • публікація контенту в форматі YouTube Shorts.

Заробіток ютуберів у програм Google AdSense

Саме основне джерело доходу для ютубера – це, звичайно ж, реклама, що супроводжує відео. яке публікується. Однак для заробітку таким способом необхідно дотримання певних умов. А саме:

 • необхідно отримати згоду від програми Google AdSense. Щоб мати можливість приєднатися до AdSense, канал повинен мати щонайменше 1000 підписників, а час перегляду глядачами кліпів, які опубліковані на каналі, повинен бути не менше 4000 годин.  Початківцям ютуберам може бути важко виконати ці умови, тому їм потрібно належним чином підготуватися, перш ніж вступати на цей шлях заробітку. Варто знати, що навіть кілька років тому будь-який ютубер міг приєднатися до програми Google AdSense, не виконуючи жодних умов.

YouTube Premium – це платна версія цього порталу, завдяки якій не показується реклама  

У разі, якщо опубліковані відеоролики проглядаються користувачами, згідно умов цієї програми власник відео отримає частину виручки від зборів, сплачених у зв’язку з придбанням програми YouTube Premium.

 Співпраця із рекламними компаніями

Інший із згаданих варіантів заробітку, тобто співпраця напряму із компаніями, це найчастіше стосується тих ютуберів, які вже популярні і мають активну аудиторію підписників.

Компанії звертаються до авторів контенту з пропозицією рекламувати їхні товари і послуги, а ютубери отримують за це відповідну фінансову оплату..

Таким чином компанії можуть значно підвищити кількість оглядів свого бренду, що часто призводить до збільшення продажів. Це також дуже вигідно для ютуберів, оскільки вони можуть отримувати ще більше доходу від своєї діяльності на порталі.

Деякі впливові особи, власники каналів отримують більше грошей, рекламуючи товари компанії на договірних умовах, ніж якби вони отримували фінансову винагороду за просування товарів у своїх відео.

Бо в угоді може бути такий запис, як бартер. Він полягає в тому, що товар або послуга, представлені в ролику, дістаються ютуберу безкоштовно.

Зарабіток на YouTube в Украині: власний бренд

Багато ютуберів також вирішують запустити власний інтернет-магазини, де продають різні гаджети, підписані їх ніком. Якщо ютубер дуже популярний, то гроші від цього виду діяльності можуть бути досить великими. Ці магазини пропонують, також: чашки, майки, ручки і багато-багато іншого.

Пожертви для авторів каналів від фанів – сучасна форма заробітку

Ще одним джерелом доходу для ютуберів є так звані пожертвування глядачів, найчастіше це відбувається під час прямих трансляцій.

Це явище полягає в тому, що ютубер веде стріми (іноді вони тривають навіть кілька годин без перерви), а в кутку екрану є рекомендації, як його підтримати матеріально.

Ті глядачі, які вирішили пожертвувати творцю, також можуть надіслати текстове повідомлення, яке з’явиться на екрані та буде видно всім глядачам каналу під час трансляції.

Ще одним способом спонукати глядачів підтримати творця може бути створення профілю на спеціальному порталі, наприклад, на Patronite. Багато користувачів YouTube також використовують цю опцію.

Також ютубер може дозволити глядачам розміщувати повідомлення в суперчаті та розміщувати так звані супер наклейки. Завдяки цьому їх повідомлення будуть більш помітними, що змусить їх відчувати себе особливими. Гроші від покупки суперстікерів передаються творцям відео.

Як заробляють ютубери на пожертвах? 

В Україні стримери  стають все популярнішими, а найвідоміших регулярно дивляться кілька тисяч осіб. Багато власників каналу YouTube ставляться до стрімінгу як до роботи і єдиного джерела доходу.

Насправді багато стримерів зізнаються, що це їх основне джерело доходу. Як це насправді працює і чому люди взагалі жертвують?

Слово Donate походить з англійської мови і означає пожертвування. Таким чином користувач, який дивиться трансляцію, може підтримати творця каналу і перевести певну суму грошей на його рахунок .

Пожертви часто мають певний мінімальний поріг. Це невелика сума, зазвичай від 5 до 10 гривень. Звичайно, у глядача є можливість пожертвувати стримеру будь-яку суму. Були випадки, коли користувачі надсилали 200 гривень і навіть 500 гривень. Ця сума є добровільною, як і сама пожертва.

Як відправити Donate?

Підтримка улюблених стримерів пожертвами – це простий процес. Стримери на YouTube розміщують посилання на донат в описі. Найчастіше його видно в самому верху, але буває, що потрібно розширити текст. Що потрібно робити:

 • Клацаємо по посиланню, яка веде на сторінку з пожертвами .
 • Вибираємо суму, вводимо нікнейм і робимо пожертву.

Багато стримерів вважають за краще відображати інформацію про отримання пожертви під час трансляції . Тоді, після оплати глядач побачить свій нікнейм і значення донейта в режимі реального часу.

Пожертви Twitch та Youtube дозволяють використовувати різні форми оплати. Звичайно, тут багато що залежить і від самого стримера. Деякі надають кілька способів, а інші лише один або два. До найпопулярніших відносяться: SMS, надсилання коштів на картку..

Як збирати пожертви?

Вище була розглянута методика  пожертви від глядачів, які хочуть підтримати стримерів. Настав час зосередитись на самих творцях каналів і контенту, оскільки вони особливо зацікавлені в тому, щоб аудиторія охочіше підтримувала їх у тому, що вони роблять.

Основою є сторінка пожертв де кожен підписник може зробити подарунок автору каналу. Це чудовий спосіб заохотити  відео-блогера.

Також дуже вітається відображення інформації про пожертвування в режимі реального часу, що також дає можливість автору сказати спасибі за підтримку його друзів і глядачів під час трансляції.

Мета на що блогер збирає пожертви повинна бути відома всім підписникам

Цілі, досягти яких блогеру допоможуть пожертвування глядачів, є хорошою мотивацією для більшості з них.

По-перше, ви показуєте, на що хочете витратити свої гроші.  По-друге, глядачі можуть контролювати, наскільки ви близькі до своєї мети, що спонукає їх додати ще одну цеглинку. Пам’ятайте, що більш реалістичні цілі працюють краще.

Подяка власника каналу своїм фанам – це благородна дія

Іноді стримери не розуміють, як багато значить для глядача просте слово «Спасибі». Ще краще, якщо автор каналу подякує всім фанам безпосередньо, прочитавши псевдонім кожного. Таким чином він дасть всім зрозуміти, що кожен внесок дуже важливий для нього.

Дайте глядачам можливість написати короткий коментар. Так вони зможуть безпосередньо задати вам питання або повідомити щось важливе. Це рішення особливо підходить для стримерів з дуже активними користувачами чату.

Наведені вище поради допоможуть вам зібрати пожертви, але вони не гарантують успіху, якщо аудиторія не залучена.

Від ідеї стріму і від автора контенту залежить, як часто люди вирішать підтримати його пожертвами.

Що таке Shorts YouTube і як на цьому заробити

Заробіток на YouTube

Інший варіант заробітку – це публікувати короткі відео у форматі Youtube Shorts.

Щоб заохотити творців роликів створювати контент такого типу, компанія оголосила, що розподілить суму в 100 мільйонів доларів між тими творцями, які створять найбільш привабливі і цінні відеоролики.

Скільки можна заробити на YouTube?

Від чого залежить розмір заробітку на YouTube? Основним фактором, що визначає, скільки заробляє той чи інший автор, є перш за все його популярність.

Щоб мати можливість заробляти від 10 000 гривень на місяць і більше, власнику каналу доведеться наполегливо працювати над своїм ресурсом у YouTube. Звичайно, це не означає, що у початківців немає шансів на успіх. Напроти.

На порталі Socialbladecom представлений інструмент, що дозволяє оцінити, яким буде заробіток ютубера в залежності від щоденної кількості переглядів. Наприклад:

 • 1000 переглядів на день – це  заробіток близько 10-100 доларів на день.
 • 5000 переглядів на день — це приблизно 40-600 доларів на день.
 • 10 000 переглядів на день дорівнюють заробітку близько 1000 доларів на день.
 • 50 000 переглядів на день — це приблизно 1000-5000 доларів на день.
 • 150 000 переглядів на день дорівнюють заробітку від 4 000 до 18 000 доларів на день.

Вищевказані суми є орієнтовними. Величезний вплив на підсумкову суму доходу від реклами фільмів в рамках програми Google AdSense надає в першу чергу тематика фільмів і періодичність публікації.

YouTube винагороджує тих авторів, які регулярно публікують відео, бажано принаймні раз на день.

Важлива і довжина матеріалів – чим довше відео, тим більше реклами воно може «вмістити».

Ще одним елементом, що впливає на дохід ютуберів від реклами, є кількість підписників.

YouTube використовує спеціальний алгоритм при розрахунку кінцевої суми доходу, який враховує не тільки перегляди відео, але і кількість людей, підписаних на даний канал.

Скільки заробляють ютубери в Україні?

Заробіток на YouTube

Які зарплати у українських ютуберів ? Однозначну відповідь на це питання дати неможливо. Це пов’язано з тим, що форм заробітку безліч, і кожен з творців йде своїм шляхом.

Крім того, користувачі YouTube не дуже часто публікують цю інформацію. Одне можна сказати точно: найкращі творці відео, які можуть похвалитися багатьма мільйонами підписників, безумовно, заробляють набагато більше 20 000 доларів на місяць.

У яких українських ютуберів найбільше підписників? Ось список ТОП-10:

 • Дмитро Гордон – журналіст, веде два канали, один має 3,48 млн підписників, а другий 2,2 мільонів пілписників;
 • Олексій Арестович – радник президента, має канал на який підписалося 1,7 мільонів осіб;
 • Сергія Стерненко – політичний діяч, на його каналі фанів 1, 3 мільонів;
 • Раміна Есхакзай, – журналістка,  підписано 1,25 млн осіб;
 • Олексій Дурнєв – блогер підписано 1,24 млн осіб;
 • Володимир Золкін – психолог, на каналі 0,99 мільонів читачів;
 • Роман Цимбалюк – журналіст має, 980 тисяч читачів;
 • На Івана Яковину підписалося 901 тисяча осіб;
 •  На Олега Жданова військового експерта підписано 880 тисяч осіб;
 • Олексій Гончаренко – нардеп, має канал який читає 820 тисяч підписників.

Forbes опублікував рейтинг найбільш високооплачуваних ютуберів світу 2021 року. Очолив список MrBeast американський відео-блогер, який заробляє на своєму бізнесі 54 мільйони доларів . Друге місце дісталося JakePaul з 45 мільйонами . На третьому місці опинився Markiplier, який заробив 34 мільйони доларів .

Резюме

Багатьох користувачів цікавить питання, як YouTube платить гроші. Експерти стверджують, що на початку місяця підраховується дохід автора каналу за минулий місяць, а в кінці поточного місяця ця сума виплачується на карту Приватбанку.

Заробіток в Instagram – з чого почати

Чи можна заробити на TikTok – 10 працюючих схем з прикладом

Як заробити на машину за місяць і за рік

Rate this post

Коментарі 1

Залишити відповідь