Перейти до контенту

Як копірайтеру писати грамотні статті

Заробляти не виходячи з дому сьогодні може абсолютно кожен. Потрібна лише наявність Інтернету та трохи бажання. Найдоступнішим способом заробітку буде написання статей та продаж їх на біржі контенту. Однак важливо не тільки мати трохи таланту для цього.

Хороші статті повинні відповідати високому рівню грамотності та унікальності, оскільки саме такий матеріал буде затребуваний у власників сайтів.

Варто ще зважати і на високу конкуренцію виконавців. Тому, для успішної роботи на біржі контенту, авторам потрібно досягти високої грамотності листа. А досягти цього досить складно, адже грамотність у Росії, як у населення, так разом з ним і в авторів, бажає кращого.

Оскільки монополізація, як така, в інтернеті взагалі відсутня, значить вибирати статті для читання люди будуть не тільки за принципом цікавості, а й за принципом грамотності написаного.

Як оцінюють рівень сайту

Чому ще така важлива грамотність для статей? Все просто. Оскільки статті призначаються, в першу чергу для сайту, то якраз за рівнем грамотності, що вперше потрапив на сайт читач, оцінює якість даного ресурсу, а отже, від цього також залежить, повернеться ще раз на сайт читач чи ні. Звідси висновок – кожен зацікавлений у якісному та грамотному матеріалі: виконавець, замовник, читач.

Навряд чи знайдеться людина, якій сподобається читати текст, що рясніє помилками. Хіба що тільки він сам не сильний у граматиці, а тому просто не бачить чужих ляпів. Зважаючи на те, що не всі досить уважно вчили в школі правила російської мови, їм на допомогу будуть кілька порад, що дозволяють підвищити грамотність написаних текстів.

Поради для підвищення грамотності

1) намагайтеся писати постійно, щодня без винятків, навіть якщо немає бажання та настрою. Адже не дарма кажуть, що дорогу здолає той, хто йде;

2) приділяйте якомога більше часу читання, при цьому звертайте увагу на грамотність тексту, що читається, і намагайтеся самі собі пояснити причину розстановки тих чи інших розділових знаків і написання окремих слів. Тож читайте активно, заповнюючи читанням кожну вільну хвилину;

3) якщо під час написання вами тексту ви засумнівалися у правильності написаного, спробуйте розібратися. Адже перед вами в інтернеті маса інформації на всі випадки життя, отже, і з правилами орфографії чи синтаксису ви теж розберетеся. Заодно й потренуєтесь у пошуку необхідної інформації;

Як копірайтеру писати грамотні статті

4) все, що ви пишете, обов’язково відкладіть після написання хоча б на годинку, а потім перечитайте та відредагуйте текст. Тільки таким шляхом можна навчитися грамотно писати: спочатку пишете, потім вичитуєте, потім редагуєте. Використовуйте цей прийом навіть тоді, коли ви пишете листа поштою другу або спілкуєтеся в чаті зі знайомими. Завжди намагайтеся після написання перечитати текст і відредагувати його;

5) користуйтеся для перевірки свого тексту різними онлайн-сервісами, наприклад, сайтами gramota та therules. Ці сайти нададуть вам допомогу у важких випадках, коли складно розібратися з правописом.

Статті із високим рівнем грамотності. Звичайно, не варто цілком і повністю довіряти лише онлайн перевіркам, але вони чудово допомагають у тих випадках, коли ви сумніваєтеся. Пам’ятайте, що хоча рівні читацької грамотності досить низькі, це не скасовує особисто вам необхідність писати літературною мовою грамотно і правильно, особливо, якщо ви знаєте, як писати статті.

Як писати статті – правила, структура, приклад

Однією з найважливіших умов написання цікавих та якісних статей є постійні тренування. Щодня необхідно писати, набираючись досвіду. Це приблизно як необхідність регулярних тренувань для спортсменів, на результатах яких вимушена бездіяльність завжди позначається негативно.

Потрібні правила ми з вами зараз розберемо, але не варто думати, що після їх прочитання з-під вашого пера миттєво почнуть з’являтися літературні шедеври. Пам’ятаєте, чому навчився Незнайко, поки опановував керування машиною і написання віршів?

Він зрозумів, що кожній справі, виявляється, треба вчитися. Але ж ми не Незнайки, а тому істину цю знаємо ще зі шкільної лави. Так що краще давайте спробуємо побудувати чітку схему, яку слід дотримуватися, якщо потрібно писати статті за гроші в інтернеті.

Яку проблему має вирішувати стаття

Так, це потрібно знати обов’язково. Адже статті пишуться для того, щоби їх читали люди. А читатимуть вони лише в тому випадку, якщо текст допоможе вирішити їхню проблему. Причому проблему слід позначити та дати чіткий план її вирішення.

Не варто валити купу кілька проблем, з ними читачеві буде важко відразу розібратися. Тож запам’ятайте – позначаєте проблему та намічаєте шляхи її вирішення.

Тоді у вас вийде текст, який прочитають із задоволенням, а не сірий і сумний контент, що часто зустрічається нам у блогах, та до того ж ще рясніє масою помилок граматичних і тематичних.

Для кого призначено статтю

Перед написанням слід визначитися, кому призначається стаття, яку частину читачів вона зачіпає і писати, з цього.

Ви пишете не для абстрактного читача, а для групи конкретних людей, яким читання тексту має бути цікавим.

Тим більше, якщо у вас тема, як писати статті для сайту.

А справді, кого може ця тема сильно зацікавити? Таких людей можна набрати чимало:

– досвідченого автора зацікавить можливість дізнатися, чи не втрачає він чогось у своїй роботі та чи всі необхідні правила виконує;
– копірайтера-початківця, тому що йому буде цікаво дізнатися про ці правила і надалі слідувати їм;
– відомого копірайтера щодо з’ясування, наскільки точно автор статті передав всі нюанси майстерності.

Ось, виходячи з цієї певної аудиторії, і потрібно писати свою статтю.

Розбавляйте текст живими прикладами та історіями

Не варто писати сухою академічною мовою, зрозуміло, що води теж не повинно бути багато, але й зайва науковість тексту користі не принесе. Короткі емоційні історії, що описують різні життєві ситуації, допоможуть читачеві потрапити в текст і навіть написати коментар до статті.

У цій ситуації мені відразу згадався професор, який читав у нас в інституті лекції з теоретичної фізики. Навіть такий, на перший погляд сухий предмет, він примудрявся пожвавлювати для полегшення сприйняття.

Поясніть максимально складні моменти

Знаєте, як написати хорошу статтю? Пишіть простими словами. Простий текст зрозуміти набагато простіше, а якщо все зрозуміло, то проблему вирішувати стає легше. Такий прийом також часто використовували наші викладачі, пояснюючи складний матеріал і рухаючись від простого до складного.

Звичайно, відразу простоти досягти важко, але що заважає вам спробувати зробити кілька чорнових варіантів опису однієї ідеї і вибрати з них найбільш підходящий і зрозумілий?

А можна взагалі поєднати пару варіантів, взявши з кожного найцікавішу частину. Тут все в руках автора, але знову ж таки, будуть потрібні тривалі тренування, щоб досягати успіху.

Вирішення проблеми дайте у вигляді покрокової інструкції

Подумайте самі, який текст буде зрозумілішим читачеві, той де все розкладено по пунктах (поличках) і вибудований логічний послідовний ланцюжок виконання?

Або ж текст, де все звалено в одну купу і неможливо навіть зрозуміти, що робити насамперед, а що в останню?

Припустимо, можна було не виділяти кожне правило у вигляді підзаголовків, а просто перерахувати їх, а там не має значення, чи зрозумів читач, чому потрібно робити саме так, а не інакше. Але структурована, системна інформація сприймається набагато легше.

Читайте коментарі у раніше викладених статтях

Допустимо, ви обрали тему і хочете написати на цю тему статтю. А чи варто писати на таку тематику? Спробуйте пошукати в інтернеті аналогічні статті та почитати коментарі до них.

Визначте дати, коли були написані коментарі. Так вам буде легше визначити корисність інформації, яку ви маєте намір висвітлити у своїй статті. Тим більше, якщо ви вирішуєте для себе проблему, як написати цікаву статтю

Численні коментарі не тільки підкажуть важливість ідеї вашої статті, але й дадуть їжу для роздумів при написанні нових статей, що дають відповіді на запитання, які задають читачі знайденого вами блогу або форуму.

Додайте до статей візуальну інформацію

Намагайтеся додавати в текст статті більше зображень, скріншотів, таблиць, графіків. З такою візуальною інформацією текст сприймати буде набагато легше.

Та й просто при погляді на статтю буде зрозуміло, що автор писав не для робота, а для людини, проблему якої намагається допомогти вирішити, використовуючи для цього всі доступні засоби.

Дозвольте статті трохи «вилежатися»

Не варто відразу після написання публікувати статтю або надсилати її замовнику. Краще дати їй трохи вилежати, а інформації у вашій голові злегка відстоятися. Це дозволить знайти помилки в тексті.

Так простіше переконатися у необхідності (або, навпаки, без необхідності) доопрацювання. Навіть якщо при написанні вам здавалося, що текст чудовий, через пару годин ви знайдете в ньому безліч недоліків і навіть помилок.

Не вірите? Спробуйте перечитати заради інтересу написане вами кілька днів тому назад. Ви в цьому одразу ж переконаєтесь.

Після перечитування доопрацюйте те, що вам не сподобалося, і спробуйте прочитати вголос. Можливо, при такому читанні ви зможете виявити ще щось не дуже приємне, що звучить і вимагає доопрацювання.

Якщо у вас стаття на замовлення, і час здачі підтискує настільки, що залишати текст ще на день не можна, дайте почитати його комусь із близьких. А потім допрацьовуйте вже за їхніми зауваженнями. Їхній незамилений погляд зможе побачити багато недоліків у вашому творінні.

Як бачите, правила написання статті виконувати нескладно, зате користь вони приносять чималеньку, а чим більше знань у вас, тим більше грошей вони можуть приносити.

Відкриття автоломбарду з нуля

Характеристики хорошої бізнес ідеї

Що потрібно для відкриття автосалону з нуля

Коментарі 2

Залишити відповідь