Перейти до контенту

Бізнес-ідея: локальний бізнес у своєму місті

Місцевий бізнес може бути гарним варіантом для підприємницької діяльності. І не обов’язково цей бізнес повинен бути заснований на онлайн-продажах, як зараз стало модно серед молоді, через що  там панує жорстока конкуренція. У статті описані й дані поради від експертів, яку вибрати бізнес-ідею для своєї справи, в тому місті, де живете.

Ідеї для локального бізнесу, якому не загрожує конкуренція

Бізнес-ідея: локальний бізнес у своєму місті

Коли у новачків мова заходить про бізнес-ідеї, то вони перевагу віддають онлайн-торгівлі через Інтернет, який надає великі можливості для заробітку не виходячи з дому. Тому вони вибирають маркетплейси E-bay, Aliexspress, OLX та інші, де намагаються заробляти на перепродажі товарів з Китаю.

Однак експерти вважають, що якщо новачки думають про власний бізнес, то їм не обов’язково вибирати для заробітку онлайн-продажу.

Електронна торгівля – не найкращий вибір для підприємницької діяльності

Хоча електронна комерція розвивається дуже швидко, в той же час в цій ніші зростає конкуренція. І створюють її в основному іноземні підприємці. Це робить онлайн-продажі все більш складним процесом.

Тим більше, що конкурентну боротьбу потрібно вести з глобальними компаніями, які здійснюють мільйонні продажі, то для українського підприємця щось там перепродати може бути проблематичною справою.

Крім того, на цьому ринку посилюється боротьба за найнижчу ціну. Все це означає, що невеликий інтернет-магазин українського підприємця новачка не завжди буде «успішним» бізнесом.

Тому, з огляду на рекомендації експертів і успішних бізнесменів, які ведуть бізнес в офлайн середовищі, в статті наведено список локальних ідей, у яких немає високої конкуренції, тому що попит населення до таких товарів і послуг буде завжди.

Що важливо розуміти, що якщо підприємець не знайомий з торгівлею в Інтернеті, і не збирається там працювати, то єдине, що його буде пов’язувати з Інтернетом – це соціальні мережі, де він буде рекламувати свій бізнес.

Звичайно, не кожна ідея гарантує хороший прибуток, на це впливають різні фактори. Тому бізнесмен завжди повинен пам’ятати, що успіх визначається не стільки ідеєю для бізнесу, скільки її правильним виконанням і реалізацією.

Традиційний місцевий бізнес

У статті будуть запропоновані популярні ідеї бізнесу офлайн і не буде акцентуватися увага на ідеях, пов’язаних, наприклад, з послугами віртуального помічника або SEO-фахівця, не буде приділятися увага, як створити свій інтернет-магазин або заробіток в соціальних мережах та інше.

Чому? Тому що це вже застаріла тема і про Інтернет-бізнес написано багато статей. І в значній мірі це просто робота для однієї людини, при якій підприємець замість трудового договору по найму людей на роботу або договору на виконання конкретної роботи все робить сам.

Локальний місцевий бізнес на який є попит завжди

Для початку варто дати визначення локальному бізнесу. Як пояснюють експерти це бізнес, який будується на клієнтах з найближчого оточення, в своєму місті та прилеглих районів і сіл.

У цьому бізнесі місцезнаходження є важливим, оскільки воно, як правило, базується на безпосередньому обслуговуванні клієнтів. Крім того, це бізнес який можна масштабувати.

Після придбання товару або отримання послуги клієнт буде приходити до вас дуже часто. Ось перелік ідей локального бізнесу для невеликого міста

1.Місцевий магазин квітів та аксесуарів

Флористика – це бізнес, який функціонує практично тільки локально. Квіти – це свіжий продукт, який не любить багаторазове транспортування. Тому покупець, якому потрібен букет квітів, не поїде в інше місто, яке знаходиться, наприклад, за 40 км.

Отже, як що  ви плануєте відкрити квітковий магазин у маленькому чи великому місті, у вас можуть бути хороші можливості для бізнесу. Якщо хочете виділитися і надати додатковий сервіс, то крім пропозиції красивих букетів організуйте безкоштовну доставку квітів на замовлення покупця до порогу його житла.

 1. Пекарня й кондитерська – це  відмінна бізнес-ідея

Справа в тому, що хліб люди купують щодня, і ніхто не поїде за хлібом в інше місто. Тому це на 100% гарантований на успіх бізнес, який завжди буде затребуваний.

Хороша, традиційна українська хлібобулочна випічка користується попитом саме тому, що її завжди можна купити в хлібному магазині.

Якщо бізнес буде успішний, то з часом можна відкривати більше точок продажу хліба.

Щоб відкрити пекарню в своєму місті потрібно:

 • оформити статус фізична особа підприємець (ФОП);
 • орендувати приміщення для міні пекарні;
 • отримати дозвіл на діяльність від санстанції та пожежної інспекції;
 • встановити касовий апарат;
 • оформити куточок покупця.
 1. Репетиторство та допомога в навчанні наживо з викладачем

У той час як онлайн-курси розвиваються дуже динамічно, всі очні заняття як і раніше користуються великою популярністю.

Репетиторство наживо з викладачем, і з інструктором по заняттях танцями або спортом користується великим попитом. Не кажучи вже про дуже популярні школи іноземних мов. Пропозиція може бути дуже широкою.

Також в цьому випадку стає важливим, щоб клас для додаткового навчання розташовувався якомога ближче до місця проживання клієнтів.

 1. Інструктор з водіння автомобіля та інструктор з плавання

Тут також мова йде про науку, тому для організації навчання майбутніх водіїв необхідно орендувати приміщення під клас.

Далі, інструктор, який дає приватні уроки з водіння автомобіля, повинен мати свою машину, обладнану двома педалями гальма.

Крім того, він повинен мати документ, що пройшов тримісячні курси для інструкторів з водіння і водійські права.

Щоб заробляти гроші необхідно зареєструватися як приватний підприємець.

Інструктор з водіння автомобіля може в майбутньому організувати приватну автошколу, а інструктор з плавання може організовувати літні табори, орендуючи плавальний басейн.

 1. Ремонт комп’ютерів та ІТ-обладнання

У наш час, коли вже майже все придумано і більшість компаній мають схожий асортимент продажу комп’ютерної техніки або надають своїм клієнтам однакові послуги з її налаштування, складно відкрити бізнес, який, крім своєї конкурентоспроможності, привносив би на ринок щось нове.

Майстер по ремонту комп’ютерів може займатися не тільки їх обслуговуванням, а й ремонтом:

 • настільних комп’ютерів;
 • ноутбуків;
 • принтерів;
 • копіювальних апаратів;
 • продажом комплектуючих або аксесуарів для комп’ютерів;
 • обслуговуванням спеціального обладнання для компаній;
 • і навіть займатися ремонтом електроніки.

Спектр діяльності дуже широкий і тільки від майстра залежить, чим він буде займатися. Найголовніше – робити свою справу якісно, використовуючи свої навички й можливості.

 1. Ідеї бізнесу: салон краси й перукарня

Перш ніж приступити до цього виду бізнесу, підприємець повинен ознайомитися з умовами, викладеними в постанові Міністерства охорони здоров’я про докладні санітарні вимоги до перукарських, косметичних закладів.

Він визначає детальні санітарні вимоги, яким повинні відповідати перукарні та салони краси.

1). Однієї кімнати мало

Відповідно до Положення перукарня або салон краси повинні розташовуватися в окремій будівлі або приміщенні або складати окрему частину будівлі або приміщення.

Вхід в такий заклад (що становить окрему частину будівлі або приміщення) може бути загальним для всіх його користувачів.

У положенні зазначено, що підприємець повинен відокремити приміщення в перукарні або салоні краси, де надаються послуги, для гардеробу і зали очікування для осіб, які користуються послугами, а також санітарно-гігієнічні приміщення для клієнтів і осіб, які працюють в закладі.

Також знадобиться приміщення або місце для зберігання інвентарю для прибирання, а також приміщення або шафи для зберігання косметики, чистої й брудної білизни й контейнерів, в яких збираються відходи.

На практиці це означає, що не кожне приміщення вдасться пристосувати під бізнес. Це пов’язано з тим, що приміщення, де надаються послуги, повинно мати площу, що дозволяє розміщенню, обладнання, яке забезпечить сервіс при наданні послуг.

2). Як надавати послуги

У регламенті також зазначено, як повинні надаватися послуги. При їх наданні слід використовувати тільки чистими спеціальними простирадлами.

У свою чергу, працівники повинні носити чистий робочий одяг з матеріалів, що дозволяють його дезінфікувати.

У перукарні повинен бути окремий пост обладнаний раковиною з гарячою і холодною водою.

Перед наданням послуг натуральне волосся клієнтів повинно бути вимите з використанням призначених для цієї мети засобів.

Резюме

Зі статті стало зрозуміло, що новачки, які планують розпочати свою справу в своєму місті мають певну перспективу.

Головна вимога – це знання, вміння та досвід якісно виконувати свою роботу.

Бізнес-ідеї на літо: топ 8 ідей для літнього бізнесу

Ідеї домашнього бізнесу для молодих матусь: практичні поради як створити бізнес

Бізнес-ідеї для чоловіків: меблі, буріння свердловин, магазин автозапчастин

Коментарі 2

Залишити відповідь