Перейти до контенту

Обслуговування принтерів як бізнес-ідея: заробіток на заправці картриджів

Сьогодні комп’ютерні технології створили і продовжують створювати безліч нових професій. До популяризації комп’ютерів та Інтернету не було таких професій, як спеціаліст із програмного забезпечення чи веб-розробник. На сьогоднішній день це одна з найприбутковіших професій.

Завдяки широкому використанню комп’ютерів і комп’ютерної техніки практично в кожній українській родині і в кожному приватному і державному підприємстві є комп’ютер, ноутбук і принтер. Тобто, створені прекрасні умови для ведення бізнесу. У той час як у великих містах скрізь є хоча б кілька спеціальних агентств з обслуговування комп’ютерів і програмного забезпечення.

Фахівців які обслуговують принтерів значно менше, а попит на такий сервіс постійно зростає. Тому в ніші ремонту та обслуговування принтерів конкуренції практично немає.

З огляду на можливість скористатися такою ситуацією можна, відкрити свою справу, втіливши в життя бізнес-ідею «заправка картриджів», вона може стати найуспішнішим. Як це зробити, читайте далі в статті.

Бізнес з хорошим доходом на заправці картриджів, а також на обслуговуванні та ремонті принтерів

Обслуговування принтерів як бізнес-ідея

Перед початком офіційної діяльності, що веде до створення компанії з обслуговування принтерів і її реєстрації, майбутній підприємець повинен приділити час вивченню ринку послуг, на якому він має намір працювати в майбутньому.

Якщо в маленькому містечку вже є така компанія, ТО для ще однієї може не вистачити місця. Можливо, у великих містах є кілька подібних компаній, але там ринок більш ємний.

Варто проаналізувати рівень конкуренції в цій ніші. Послуги з обслуговування принтерів можуть надавати компанії, у яких термінова комп’ютерна допомога – це основний бізнес, а заправка картриджів це їх додаткова послуга.

Таким чином, спеціалізація на обслуговуванні принтерів може стати гарною ідеєю для бізнесу.

Чому це вигідно?

Аналітики в сфері бізнесу стверджують, що послуги фахівця з обслуговування офісної техніки і в тому числі по заправці чорнилом струменевих принтерів мають явні переваги:

 • Це, перш за все, високий рівень рентабельності бізнесу. Тому вкладені гроші на старті бізнесу окупляться протягом шести місяців.
 • Згідно з інструкцією принтер може протягом місяця витрачати весь запас чорнила, тому в середньому офісні принтери вимагають щомісячну заправку. Тут можна зробити висновок, що для рентабельної роботи підприємцю досить мати до 70 осіб постійних клієнтів.
 • Спеціаліст по заправці картриджів може успішно працювати і отримувати хороший дохід навіть в невеликих містах і прилеглих сіл. Тому що скрізь є держустанови, наприклад, школа, медпункти, поштові відділення та інше, всі вони користуються комп’ютерною технікою і струменевими принтерами, які потрібно регулярно обслуговувати і заправляти картриджі.
 • На перших порах підприємець може не витрачає гроші на оренду приміщення, а працювати вдома, або обслуговувати клієнтів на виїзді до їх мешкання.
 • Підприємцю не потрібно мати спеціальну освіту. Щоб заправляти картридж чорнилом, досить кілька днів практичного навчання.
 • Для ведення підприємницької діяльності не потрібна ліцензія або якісь дозвільні документи.

Як бачите, щоб відкрити свою справу в ніші заправки картриджів не потрібні особливі знання, великий стартовий капітал або спеціальні дозволи. Ця справа доступна для всіх, хто хоче працювати на себе і має невеликий стартовий капітал.

Щоб підвищити рентабельність своєї справи і збільшити охоплення аудиторії, можна пропонувати клієнтам додаткові послуги.

Наприклад, продаж картриджів, ремонт принтерів, роздруківка документів на ксероксі, та інше.

Як відкрити свою справу

Обслуговування принтерів як бізнес-ідея

Перед початком роботи в обов’язковому порядку складіть точний бізнес план. Він допоможе визначитися з необхідною сумою початкових інвестицій, місцем виконання робіт (в орендованому офісі або прямо вдома).

Ще потрібно мати календарний план, він не дасть вибитися з графіку або перенести відкриття своєї справи на невизначену дату.

Запорукою успіху кожного бізнесмена є чітке розуміння того, що потрібно зробити і в якій послідовності. Зразок поетапного плану дій:

 • написати бізнес план з усіма подробицями і точними термінами виконання;
 • пройти реєстрацію підприємницької діяльності у нотаріуса або у державного реєстратора;
 • придбати спеціальне обладнання та матеріали.

Реєстрація компанії і перші кроки в її діяльності

Як і будь-який інший господарюючий суб’єкт, компанія, що надає послуги з обслуговування принтерів, повинна зареєструвати свою діяльність.

Це можна зробити в Інтернеті, заповнивши електронну форму та надіславши її електронною поштою до офісу державного реєстратора міського відділу адміністративних послуг.

Після підтвердження отримання заявки підприємець може приступити до роботи.

Якщо він хоче зареєструватися як активний платник ПДВ, йому потрібно подати документи до податкової інспекції.

Тоді він може почати робити перші покупки, необхідні для старту професійної кар’єри.

Компанія не обов’язково повинна мати свій стаціонарний офіс, вона може працювати в форматі надання послуг на виїзді до замовника.

Однак бажано створити точку, в якій буде розміщена служба прийому замовлень і надання послуги ксерокса.

Така точка буде служити офісом для підприємця і місцем для ремонту принтерів. Було б добре, якби розташування сервісної точки з ремонтом і обслуговуванням принтерів було привабливим.

Для цього підходить центр міста, але слід враховувати підвищені витрати на оренду торгових площ. Щомісяця, в залежності від міста, в якому будете працювати, вам потрібно витрачати на оренду приміщення до 8 тисяч гривень, а у великому місті до 12 тисяч гривень.

До цього слід додати витрати на електроенергію, воду, телефонний зв’язок та інтернет.

Сервіс з обслуговування та ремонту принтерів повинен мати відповідне приміщення, в якому будуть зберігатися комплектуючі для ремонту принтерів, і організовано робоче місце майстра з обслуговування клієнтів.

Ще однією важливою попередньою дією на шляху до розвитку бізнесу у вигляді послуги заправки картриджів буде створення власного сайту, у вигляді візитки, для рекламування та просування свого бізнесу.

Завдяки цьому у підприємця з’являється можливість охопити своєю пропозицією більш широке коло клієнтів – як індивідуальних, так і корпоративних.

Вартість створення простого сайту-візитки не перевищує кількох сотень гривень.

Займатися сайтом краще самостійно, тому що послуги копірайтера і SEO-фахівця чималі і складуть до декількох сотень гривень на місяць.

Технічне обладнання сервісу з ремонту принтерів і заправки картриджів

Незалежно від того, чи буде ваш сервіс функціонувати як точка обслуговування стаціонарно або у вигляді обслуговування на дому у замовника, вам потрібно мати відповідне обладнання.

Офіс компанії повинен включати в себе, крім іншого, стелажі, письмовий стіл, шафи і полиці, мабуть, перш за все – комп’ютер або ноутбук до якого можна підключити принтер клієнта і перевірити його працездатність після ремонту.

Спеціалісту з обслуговування клієнтів на дому також знадобиться портативний ноутбук для правильної діагностики клієнтського обладнання.

Сьогодні хороший ноутбук коштує вище 20 тисяч гривень, а настільний комп’ютер трохи дешевше.

Крім того, хороший принтер зі сканером популярних виробників також повинен бути, щоб мати можливість, наприклад, перевірити, чому не працює принтер клієнта, чи немає тут провини комп’ютера.

За все технічне забезпечення потрібно віддати до 28 тисяч гривень.

Перелік послуг

Підприємець, який тримає бізнес з обслуговування та ремонту принтерів, а також заправку картриджів, може надавати ще безліч додаткових послуг. Серед них можуть бути такі послуги, як:

 • абонентське обслуговування принтерів;
 • ремонт друкуючих багатофункціональних пристроїв;
 • заміна чорнила і картриджів;
 • регенерація чорнила і заправка чорнилом картриджів принтерів;
 • продаж нових витратних матеріалів;
 •  надання послуг з технічного обслуговування на дому у замовника;
 • друк і сканування.

Резюме

У міру розвитку бізнесу в сфері надання послуг по заправці картриджів і ремонті принтерів можна укладати з компаніями постійні договори на їх обслуговування, завдяки чому у вас з’являться постійні клієнти.

У договорі можна передбачити право клієнтів на обслуговування їх обладнання за гарантійними контрактами, та інше.

ТОП-10 верстатів для міні-виробництва

Бізнес на перепродажі товарів з Китаю без значних вкладень

Який бізнес відкрити в гаражі / виробництво

Коментарі 2

Залишити відповідь